previous arrow
next arrow
Slider

21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Rossmann Polska przez kolejne trzy lata będzie sponsorem tytularnym jednego z najpopularniejszych biegów ulicznych w Polsce czyli Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Zapisy do 21. edycji tej imprezy ruszają 16 stycznia.

Rossmann Polska już od 10 lat wspiera tę imprezę. Współpraca z organizatorami biegu zaowocowała wysoką frekwencją, która przed pandemią zbliżyła się do 5000 uczestników, tylko w biegu głównym.

– Bieganie to jeden z najbardziej demokratycznych sportów. Rossmann Run nie jest maratonem, dystans 10 km mogą przebiec zarówno zawodowcy, jak i kochający bieganie, ruch na świeżym powietrzu, dbanie o swoją kondycję i zdrowie amatorzy. Zachęcamy do udziału w biegu każdego, kto czuje się na siłach. Tu nie chodzi o bicie rekordów, ale dobrą zabawę. Dla jednych sukcesem będzie już przełamanie strachu przed samym startem, dla innych ukończenie biegu czy uzyskanie lepszego wyniku niż poprzednio – mówi Marcin Grabara, prezes Rossmann Polska.

Przed 21. edycją Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, organizatorzy stawiają sobie bardzo ambitne cele. – Mamy nadzieję, że w 2024 r. zostanie pobity kolejny rekord frekwencji. Limit zgłoszeń wynosić będzie 6000, ale jeśli chętnych będzie więcej, to dołożymy wszelkich starań, by przyjąć dodatkowy tysiąc biegaczy – przekonują organizatorzy Robert Blesiński i Jacek Chmiel.

– Nasz nowy cel to zachęcanie do biegania w ramach Rossmann Run w całej Polsce. Wszyscy mogą pobiec razem z nami, wystarczy uruchomić naszą aplikację Rossmann PL. Każda osoba, bez względu na to czy pobiegnie w Łodzi czy tam, gdzie mieszka i zwykle biega, otrzyma od nas zniżkę na jednorazowe zakupy w Rossmannie. Każdy przebiegnięty kilometr biegu to 5% rabatu na zakupy w naszych drogeriach. Zatem końcowy rabat zależy od liczby przebiegniętych kilometrów i może wynosić po przebiegnięciu całego dystansu 10 km aż 50%. – zdradza prezes Grabara. Rejestracja do biegu z aplikacją będzie możliwa na początku kwietnia.

Najbliższy bieg zaplanowany został na 25 maja. Zapisy startują 16 stycznia. Wpisowe w porównaniu z ub. rokiem nie ulegnie zmianie i będzie wynosiło tylko 70 zł w pierwszej turze.

Imprezę wspiera Urząd Miasta Łodzi.

– Łódź słynie z fantastycznych imprez biegowych, znanych nie tylko w Polsce. Co roku przyjeżdżają do nas tysiące zawodniczek i zawodników, by przebiec po najciekawszych, a czasami nieoczywistych trasach naszego miasta. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wyróżnia się wśród tych imprez, jednoznacznie kojarząc się z Łodzią i naszą ukochaną, reprezentacyjną ulicą. Mówiąc w Polsce, a i na świecie –  ulica Piotrkowska – wiemy, że chodzi o Łódź. Mówiąc Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wiemy, że będziemy mieli okazję uczestniczyć we wspaniałej imprezie. Zapisy na tegoroczną, już 21. edycję biegu właśnie ruszają. Jestem przekonana, że 25 maja, kiedy się on odbędzie ulicę Piotrkowską znów wypełnią: wola zwycięstwa, poświęcenie i uśmiech – podkreśla prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Niska opłata startowa, bogaty pakiet, dobra i sprawna organizacja oraz szereg dodatkowych atrakcji mają przyciągnąć na start zarówno zawodników, którzy brali udział w tej imprezie jak i debiutantów.

Organizatorzy mają nadzieję, że w biegu weźmie udział większa niż zwykle liczba osób spoza Łodzi. Z myślą o nich przygotowano bogatą ofertę noclegową. Uczestnicy Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run będą mogli liczyć na zniżki w muzeach czy darmowe spacery z przewodnikiem.

Z kolei łódzkie restauracje zaproponują dedykowane biegaczom menu.

Dzięki współpracy z łódzkim Aquaparkiem każdy uczestnik otrzyma wejściówkę do tego obiektu, którą będzie mógł zrealizować w weekend 25-26 maja.

Na pewno zwiększona zostanie pula nagród. Organizatorzy podobnie jak w poprzednich latach szykują nagrody nie tylko dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach, ale także, co staje się już tradycją,dla osób, które ukończą rywalizację na miejscach: 1000, 2000, 3000 it.d.

Wiele wskazuje na to, że trasa najbliższego biegu nie ulegnie znaczącej zmianie. Start i meta podobnie jak w dwóch ostatnich latach zlokalizowane będą przy ulicy Piotrkowskiej, w sąsiedztwie Ogrodów Geyera. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run przyciąga czołówkę polskich biegaczy jak i zawodników elity z innych krajów, ponieważ jest on uznawany za najszybszy bieg w Polsce na dystansie 10 km. Podczas ostatniej, jubileuszowej edycji, Kenijczyk Kipkorir ustanowił rekord trasy i zameldował się na mecie osiągając wspaniały wynik 28 minut 57 sekund co ustanowiło nasz bieg najszybszą imprezą biegową na 10 km w Polsce w 2023 roku.

 

 

Languages »