previous arrow
next arrow
Slider

23 lipca wystartuje jeden z najgorętszych biegów w sezonie!

16 lipca zakończyły się zapisy online na Półmaraton i Ćwierćmaraton o Puchar Grupy Cichy-Zasada w Chrzypsku Wielkim.

Zawodnicy wystartują 23 lipca punktualnie o godzinie 10. Spotkamy się na starcie w Chrzypsku Wielkim już po raz dziewiąty i wiemy, że wielu biegaczy będzie z nami już po raz kolejny. Bardzo nas to cieszy!

Tym, którzy nie zdążyli się zapisać lub zapomnieli o zamknięciu zapisów online, przekazujemy dobre wieści. Możecie zapisać się na oba dystanse: 10,5 km i 21 km oraz na rajd nordic walking w dniu zawodów. Wystarczy, że pojawicie się w biurze zawodów zlokalizowanym na plaży nad jeziorem Chrzypskim między godziną 7:00 a 9:40. W dniu zawodów opłata startowa wynosi 90 zł.

W biurze zawodów będziemy czekać także na zawodników z listy startowej, aby mogli odebrać swoje pakiety startowe. Będziemy tam od godziny 7:00 do godziny 9:40. W pakietach startowych tradycyjnie znajdziecie:

  • koszulkę startową,
  • pamiątkowy medal,
  • numer startowy z chipem,
  • talon na posiłek,
  • cebulkę tulipana Marian Woronin od Hurtowni Ogrodniczej Bogdana Królika,
  • butelkę na wodę od Grupy Cichy- Zasada.

Na starcie biegu zlokalizowanym przy zabytkowym kościele parafialnym (ulica Jeziorna) spotkamy się kilka minut przed godziną 10:00, aby punktualnie rozpocząć zawody na obu dystansach. Zawodnicy ćwierćmaratonu pokonają jedną pętlę wokół jeziora Chrzypskiego, a półmaratończycy po zawrotce przed metą przebiegną drugą pętlę.

Ci, którzy jeszcze nie byli na zawodach w Chrzypsku Wielkim, koniecznie muszą to zmienić. Dlaczego? Choćby ze względu na trasę. Jest bardzo malownicza i różnorodna. Została wytyczona tak, aby biegacze znaleźli się obok najciekawszych atrakcji turystycznych, jak chociażby Punkt Widokowy w Łężeczekach czy most kolejowy w Chrzypsku Małym. Jest różnorodna, ponieważ większość trasy to asfalt, ale niektóre odcinki wokół jeziora Chrzypskiego to nadal cross wśród łąk i lasów. Na trasie zmierzycie się też z licznymi podbiegami, nawet tuż przed samą metą.

W ostatnich dniach z ciekawością śledzimy prognozę pogody i przygotowujemy się na zapowiadane afrykańskie upały. Od wielu edycji w dniu biegu z nieba leje się żar, dlatego wiemy, jak o Was zadbać. Na trasie biegu znajdziecie 5 punktów z wodą i izotonikiem. Będą też punkty odżywcze z owocami. Ponadto na trasie rozstawimy 3 kurtyny wodne, 2 deszczownie oraz 3 baseny strażackie z gąbkami. Na wielu odcinkach pojawią się niezastąpieni kibice, którzy szczególnie wesprą Was podczas licznych podbiegów. O punkty odżywcze zadbają wspaniali wolontariusze, którzy są z nami od wielu edycji.  Jedno jest pewne: wody do picia i do ochłody nam nie zabraknie!

Nad bezpieczeństwem na trasie będą czuwali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mobilny ratownik medyczny. Sztafetę będą otwierać i zamykać motocykliści z Klubu Motocyklowego Gang Dzikich Sielaw. Na mecie natomiast będzie na Was czekać dobrze już Wam znany komentator – Mateusz Goleniewski. Będzie w towarzystwie inicjatora biegu – wójta gminy Chrzypsko Wielkie – Edmunda Ziółka oraz w towarzystwie sponsorów biegu: przedstawicieli Grupy Cichy-Zasada, szefów firm: Benex, Buduj z nami, Pałac Śródka, Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik.

Z Chrzypska Wielkiego wrócicie z dobrymi wspomnieniami i wyjątkowym pakietem startowym. Oczywiście, znajdziecie w nim koszulkę startową, ale także odlewany medal, który każdego roku nawiązuje do innego miejsca w gminie Chrzypsko Wielkie. Do pakietów trafi też cebulka kwiatowa tulipana nazwanego na cześć lekkoatlety Mariana Woronina. W pakiecie będą też butelki na wodę, abyście nigdy nie zapominali o nawodnieniu. Do numeru startowego dołączony będzie także talon na posiłek. Po przekroczeniu mety czekać będzie na Was wojskowa grochówka oraz pajda chleba ze smalcem – to wyjątkowe wiejskie smaki.

Nagrody pieniężne otrzyma aż pięciu najszybszych zawodników w kategorii open dla obu dystansów. Oznacza to, że nagrodzonych zostanie aż 20 zawodników. Będą także nagrody w kategoriach, a ponieważ biegowi towarzyszą Dni Wędzonej Sielawy – to właśnie ta wędzona ryba trafi do zwycięzców w kategoriach. Szczęśliwy numer wyjedzie natomiast z dekoracji na dwóch kółkach – rowerze.

Wszystkie informacje o biegu znajdziecie na stronie: http://biegchrzypsko.pl/ oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/biegchrzypskowielkie.

Do zobaczenia na stracie 23 lipca o godzinie 10:00!

 

 

 

 

Languages »