previous arrow
next arrow
Slider

ASICS ogłasza zmiany w strukturze zarządzającej w Europie.

Biorąc pod uwagę ambitne cele na rok 2020, ASICS EMEA rozpoczęła wdrażanie szeregu inicjatyw w celu sprostania trudnej sytuacji rynkowej. Mają one za zadanie dalsze umocnienie pozycji wiodącej marki sportowej w regionie i zapewnienić zrównoważony rozwój firmy. W ramach zmian wchodzi w życie nowa struktura kierownicza.

Po 10 latach, Alistair Cameron, CEO ASICS regionu EMEA zdecydował się opuścić ASICS.

„Od 2009 r. Alistair przewodził firmie w niezwykle trudnym i zmieniającym się okresie w naszej branży”, powiedział Hokuto Nakano, dyrektor ASICS Corporation w oświadczeniu. „Przez ponad dekadę wniósł niezliczony wkład i odegrał kluczową rolę w stworzeniu podstaw do budowy naszej marki w kluczowym regionie naszego przyszłego sukcesu. Dziękujemy mu za jego lojalną służbę dla ASICS. ”

Od 20 listopada 2019 r. Carsten Unbehaun zostanie nowym dyrektorem generalnym ASICS EMEA. Carsten od momentu dołączenia do ASICS EMEA w 2002 r. pełnił szereg wyższych stanowisk kierowniczych, w tym dyrektora zarządzającego w Europie Środkowej, a ostatnio jako dyrektor generalny Haglöfs, który odnotował wzrost sprzedaży od momentu dołączenia Carstena w 2018 r. Carsten pozostanie jako dyrektor generalny Haglöfs, aż do znalezienia swojego następcy.

Od 1 stycznia 2020 r. Masashi Abe zostanie wiceprezesem wykonawczym ASICS EMEA. Masashi rozpoczął pracę w ASICS od 2001 roku. Przenosi się z siedziby głównej ASICS (AHQ) w Kobe w Japonii, gdzie pełnił wiele funkcji, w tym przez kilka lat w Europie, a ostatnio jako General Manager działu strategii geograficznej w AHQ.

Languages »