previous arrow
next arrow
Slider

ASICS wspiera uczestników 19. Cracovia Maraton

Organizowany już od ponad 20 lat Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Od 2014 roku start i meta usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Tegoroczna impreza jest wyjątkowa przede wszystkim dlatego, że odbędzie się po dwóch latach przerwy, gdy rywalizację wstrzymała pandemia. Uczestników do walki będzie zagrzewać marka ASICS, która jest sponsorem technicznym biegu, zaplanowanego na 24 kwietnia.

 Oficjalnym butem Cracovia Maraton został ASICS GEL-NIMBUS 24, który pojawił się na rynku pod koniec marca. Japońska marka przygotowała szereg atrakcji dla biegaczy oraz kibiców, którzy w strefie EXPO będą mogli odwiedzić stoisko przygotowane wraz ze Sklepem Biegacza i sprawdzić walory rewolucyjnej pianki FF BLAST+.

Ponadto, ASICS zaprojektował dedykowane koszulki zarówno dla uczestników maratonu, jak i biegu na 10 km. Marka wspiera również cykliczne, całoroczne treningi organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, które stanowią kluczowy element przygotowań do Cracovia Maraton oraz jesiennego Cracovia Półmaraton. Kolejnym obszarem zaangażowania było uruchomienie drugiej edycji Centrum Biegowego ASICS na około miesiąc przed imprezą. Dedykowana platforma online była miejscem, w którym można było zdobyć niezbędną wiedzę, potrzebną do świadomego uprawiania sportu, dzięki bezpłatnym konsultacjom z ekspertami.

Cieszymy się, że pandemia wreszcie odpuściła i imprezy będące esencją biegów długodystansowych mogą odbywać się bez przeszkód. Właśnie dlatego jesteśmy zmobilizowani, aby po dwuletniej przerwie maksymalnie wspierać biegaczy oraz kibiców, którzy dodają im otuchy na każdym kolejnym kilometrze. Zachęcamy do skorzystania z RUN Analyzera – dedykowanego narzędzia do doboru spersonalizowanych butów biegowych czy porad naszych ekspertów, których będzie można spotkać w strefie EXPO. Na miejscu będzie można również nabyć nasze flagowe modele – GEL-NIMBUS 24 oraz METASPEED SKY. W ASICS wierzymy w oczyszczającą moc sportu na ciało i umysł w myśl idei „w zdrowym ciele, zdrowy duch” – powiedział Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

 Strefa kibicowania ASICS będzie zlokalizowana na 35. km, gdzie marka będzie wspierać biegaczy na ostatnich kilometrach Cracovia Maraton.

Więcej informacji:

www.cracovia-maraton.sklepbiegacza.pl  

 

 

Languages »