previous arrow
next arrow
Slider

Cracovia Maraton na Rolkach – zapisy uruchomione

Podobnie jak w latach ubiegłych, weekend maratoński rozpocznie się od startu Cracovia Maratonu na Rolkach. W sobotę, 13 kwietnia rolkarze pokonają dystans 42 km i 195 metrów wokół krakowskich Błoń. Dzisiaj w samo południe rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do wyścigu.

Cracovia Maraton na Rolkach to wydarzenie, które na stałe wpisało się w krakowski kalendarz imprez sportowych. Już po raz siedemnasty amatorzy jazdy na rolkach spotykają się w Krakowie, by wspólnie przemierzyć królewski dystans. Również i w tym roku, w przeddzień 21. Cracovia Maratonu, o godzinie 9:00 rolkarze wystartują z deptaku przy al. 3 Maja, na wysokości kamienia papieskiego. Po pokonaniu 12 okrążeń wokół krakowskich Błoń będą finiszować na mecie, która zlokalizowana zostanie w tym samym miejscu, co start. Dystans należy pokonać w czasie maksymalnie 3 godzin, czyli do godziny 12:00.

Każdy z uczestników obowiązkowo musi wystartować w kasku ochronnym. Wskazane są również ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki (które należy mieć we własnym zakresie).

Limit startujących to 400 zawodników. Udział wziąć mogą osoby, które najpóźniej 13 kwietnia ukończą 18 lat. Zapisać można się poprzez formularz zgłoszeniowy do momentu wyczerpania limitu  lub do 3 kwietnia.

Przed dokonaniem rejestracji prosimy o zapoznanie się z regulaminem imprezy dostępnym TUTAJ.

Cracovia Maraton na Rolkach jest rozgrywany jako impreza towarzysząca biegowi maratońskiemu od 2006 roku. Początkowo odbywał się jednocześnie z Cracovia Maratonem, a rolkarze i biegacze pokonywali tę samą trasę. Wraz ze wzrostem popularności Cracovia Maratonu, maraton na rolkach stał się oddzielną imprezą.

 

Languages »