previous arrow
next arrow
Slider

Maraton Mainova we Frakfurcie. Mark Kiptoo Mistrz Rekordów Świata powraca do Frankfurtu

Człowiek, który w ubiegłym roku ustanowił pierwszy rekord świata w historii najstarszego niemieckiego maratonu miejskiego, powróci na te same, znane już mu szlaki: Mark Kiptoo 27 października poprowadzi 38. edycję Mainova Frankfurt Marathon. Kenijczyk pobiegł 2:07:50 dwanaście miesięcy temu, aby po raz pierwszy ukończyć szósty bieg we Frankfurcie jako mistrz / weteran poniżej 2:08. Wszystko wskazuje na to, że 43-latek jest w stanie poprawić rekord świata, ponieważ jego celem jest zwycięstwo w Mainova Marathon Frankfurt.

Organizatorzy Mainova Frankfurt Marathon oczekują na 14 000 biegaczy. Są jeszcze wolne miejsca na ten bieg, który ma status Złotej Etykiety IAAF, najwyższej kategorii przyznawanej biegom ulicznym. Dalsze szczegóły są dostępne na stronie: www.frankfurt-marathon.com

„Cieszymy się, że Mark Kiptoo postanowił ponownie poprowadzić maraton Mainova we Frankfurcie – zwłaszcza, że tym razem powraca jako rekordzista świata z Frankfurtu. To wiele mówi o naszej organizacji, ponieważ Mark wie, że będzie miał tutaj możliwie najlepsze warunki. Mam nadzieję, że 27 października uda mu się jeszcze bardziej poprawić rekord świata mistrzów”, powiedział dyrektor biegu Jo Schindler.

Pomimo swoich 43 lat Mark Kiptoo wciąż biega na bardzo wysokim poziomie. To możliwe, prawdopodobnie dlatego, że Kenijczyk późno zaczął biegać maratony i nie miał tylu lat bardzo wymagającego treningu w nogach. W stosunkowo zaawansowanym wieku 37 lat zadebiutował na ten dystans we Frankfurcie – no bo gdzie indziej? – i zajął drugie miejsce, tracąc zwycięstwo tylko jedną sekundą swoim czasem 2:06:15.

Frankfurt był w przeszłości świetnym terenem dla Kiptoo. W 2014 roku powrócił, aby wygrać bieg w 2:06:49, a następnie ustanowił rekord świata dla ponad 40-letniej grupy mistrzów lub weteranów. Trzy z jego pięciu najlepszych czasów maratonu odbyły się w samym mieście. Rekord życiowy to 2:06:00, osiągnięty w holenderskim mieście Eindhoven w 2015 roku.

„Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Mainova Frankfurt Marathon w tym roku. Wspominam same dobre doświadczenia, zajęcie drugiego miejsca w 2013 r., wygrana w 2014 r. i oczywiście w zeszłym roku pobicie rekordu mistrzów świata ”, powiedział Mark Kiptoo i dodał:„ W tym roku moim celem będzie wygranie samego biegu. Wierzę, że jeśli wygram bieg, prawdopodobnie ponownie pobiję rekord. Moje przygotowania przebiegają dobrze i jeśli Bóg pozwoli, to będzie kolejny udany dzień we Frankfurcie. ”

Wracają również dwaj Kenijczycy, którzy zrobili świetne wrażenie na maratonie Mainova Frankfurt Marathon i ukończyli bieg przed Markiem Kiptooem: Amos Mitei był czwarty z 2:07:28 w 2018 roku, a Kenneth Keter zajął piąte miejsce w 2:07:34. Bernard Kipyego został dodany do kenijskiego kontyngentu i ma podobne umiejętności, wygrywając Amsterdam Maraton 2015 w 2:06:19.

Pomimo silnej obecności Kenijczyków, Etiopczyk równie dobrze mógłby pojawić się na pozycji lidera 27 października. Fikre Bekele, nie związany z licznym złotym medalistą olimpijskim Kenenisą, pobiegł 2:06:27, aby wiosną zająć czwarte miejsce w Seulu, tradycyjnie wysokiej klasy imprezie. Stało się tak po problemach podczas jego pierwszych dwóch maratonów w zeszłym roku, gdzie dobiegł do mety odpowiednio 2:20 i 2:17 w Indiach i Hiszpanii.

Więcej informacji na: www.frankfurt-marathon.com

Autor: www.photorun.net

Languages »