previous arrow
next arrow
Slider

Napoli City Half Maraton rozpocznie sezon RunCzech 2021

Rozpoczęło się odliczanie do Neapol Półmaratonu, który odbędzie się 28 lutego 2021 r. Napoli Running jest projektem biegowego kombinatu RunCzech. W porozumieniu z Włoskim Związkiem Lekkiej Atletyki i przy zachowaniu wszelkich względów bezpieczeństwa półmaraton został oficjalnie zatwierdzony i umieszczony w kalendarzu imprez biegowych.

Napoli City Half Marathon szczyci się brązową odznaką World Athletics oraz pięcioma gwiazdkami przyznanymi przez Europejską Federację Lekkoatletyczną. O sukcesie edycji 2020, ostatniej międzynarodowej imprezy masowej, która odbyła się w Europie przed pandemią, świadczą liczby – 7 000 biegaczy, w tym 1500 obcokrajowców z 61 krajów świata.

Wydarzenie było ogromnym sukcesem organizacyjnym mi miało duży wpływ na promowanie regionu. Sam biegowy weekend przyniósł wymierne korzyści ekonomiczne ze względu na zasilenie budżetu miasta kwotą 4 milionów euro. Relację na żywo oglądało aż 500 milionów osób na całym świecie.

Pod względem sportowym było również wyśmienicie. Zwycięzcami zostali reprezentanci Kenii, Henry Rono (RunCzech Racing) 1:00:04 (rekord trasy) i Viola Cheptoo 1:06:47 (drugi wynik w historii Ziemi Włoskiej).

Organizatorzy przygotowują się do kolejnej edycji i zapowiadają, że nie zabraknie emocji. Trasa, która rozpoczyna się od Viale Kennedy i Mostra d’Oltremare odkrywa fantastyczne obszary miasta i wiedzie przez 15km w sąsiedztwie morza.

Wszelkie działania organizacyjne prowadzone są zgodnie z przepisami bhp, z dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób związanych z wydarzeniem.

Aby zapoznać się ze szczegółami Neapol Półmaratonu należy kliknąć w poniższy link:
www.napolirunning.com

Languages »