previous arrow
next arrow
Slider

Nocne bieganie po Stolicy Dolnego Śląska wraca na biegową mapę Polski.

Już 18.06.2022 po dwóch latach przerwy związanej z pandemią 12 tysięczny tłum biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata ruszy na malowniczą trasę 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

Przygotowana trasa oferuje niesamowite i mamy nadzieje na długo zapadające w pamięć atrakcje. Szczególnie polecamy fragment biegu, który po raz pierwszy poprowadzi biegaczy przez sam środek zabytkowej i unikatowej na skalę światową Hali Stulecia, dalej historyczną Pergolą tuż obok największej w Polsce Multimedialnej Fontanny, której pokaz może kosztować niejednego biegacza utratę szansy na życiówkę. Wiele osób zwolni także przy niezwykłych iluminacjach największych zabytków na trasie. Pamiątkowa fotka przy pięknie rozświetlonym Moście Grunwaldzkim może być jednym z cenniejszych trofeów naszego biegu. Zmotywować z kolei do szybszego przebierania nogami powinna muzyka. W tej edycji postawiliśmy na ostrą muzykę Rockową, która energicznymi gitarowymi riffami i szybką perkusją powinna napędzać 12 tysięczny tłum pokonujący dystans 21.0975 km. Nie tylko muzyka będzie nieść biegaczy, tradycją jest już, że liczne rzesze wrocławian chętnie i pomysłowo dopingują nocne bieganie po Wrocławiu. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie. Emocję nie kończą się na trasie. Wbiegającym na metę dumnie na piersi zawiśnie nietypowy medal. Nietypowy, bo świecący w ciemnościach. Mamy nadziej, że będzie ozdoba niejednej kolekcji.

Jacek Urbanowicz –  Dyrektor PKO Nocny Wrocław Półmaraton

„Liczę, że wszyscy pokażemy, jak Wrocław żyje tym wydarzeniem. Wyjątkowa atmosfera oraz oprawa i sportowe emocje to coś, co nas wyróżnia. Wszystkim życzę udanej zabawy, zawodnikom dużo sił i motywacji. Razem spotkamy się na mecie 18 i 19 czerwca Jacek Urbanowicz, dyrektor wrocławskiego półmaratonu”

 

Przy organizacji jednej z największych imprez biegowych w Polsce nie mogliśmy zapomnieć o ekologii. Zadbaliśmy o odpowiednie papierowe kubeczki, więc śmiało możecie po nie sięgać, ile razy tylko chcecie. Pragnienie ugasicie wrocławską kranówką, o którą zadba MPWiK. Zastosowanie kodów QR w znacznym stopniu ograniczyło zużycie papieru. Specjalny kod QR znajdzie się również na każdym numerze startowym dla wszystkich chcących wesprzeć pomoc dla Ukrainy. Numer startowy i koszulkę będzie można odebrać 17 i 18.06 w godzinach 9:00 – 22:00. Warto dodać, że każdy posiadacz numeru startowego może w tych dniach poruszać się komunikacją miejską za darmo. Biletem jest numer startowy.

Jeśli dystans półmaratonu, to dla Was zbyt dużo albo chcielibyście zarazić biegową pasją wasze dzieci, to zapraszamy do udziału w biegu towarzyszącym. Na PKO Wieczornym Biegu Rodzinnym im. Jerzego Witkowskiego każdy jest zwycięzcą, pokonując dystans 1,4 km, świetnie się bawiąc i oczywiście otrzymując, być może swój pierwszy medal na mecie. Bieg startuje o godzinie 19:00 – zapraszamy.

Nie możemy się już Was wszystkich doczekać na starcie 18.06.2022, godzina 21:30 Stadion Olimpijski.

Więcej informacji na stronie

  1. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – Witamy! (wroclawmaraton.pl)

I fb

(12) Wrocław Maraton | Facebook

Languages »