previous arrow
next arrow
Slider

Obłędna lokalizacja Runmageddonu Wrocław

Bezkresne pustkowie Piaskowni Rolantowice to tutaj odbędzie się wrocławski Runmageddon 2020. Uczestnicy mogą być pewni, że obłędny krajobraz nowej lokalizacji zwali ich z nóg, a przeszkody Runmageddonu dadzą im popalić. Będzie emocjonująco i męcząco, czyli satysfakcjonująco.

Już w najbliższy weekend (26-27.09.2020) Runmageddon wyląduje na bezkresnym pustkowiu, a dokładnie w Piaskowni Rolantowice pod Wrocławiem. Kilkuhektarowy teren z hałdami, akwenami i wykopanymi dołami stanie się torem przeszkód dla żądnych wyzwań Runmageddończyków z całej Polski. To będzie pierwszy Runmageddon w tak niecodziennych warunkach. – Gdy po raz pierwszy z ekipą zobaczyliśmy to miejsce, wiedzieliśmy, że to idealna lokalizacja na przygotowanie ciekawych, pełnych wyzwań tras naszego biegu. Sama piaskownia robi piorunujące wrażenie- onieśmiela surowością i wielkością, a gdy do tego dodamy nasze przeszkody, trasę, to powstanie fantastyczne wyzwanie – mówi dyrektor biegu Adam Ryszczyk.

Runmageddon Wrocław rozpocznie się w sobotę 26 września o godzinie 7:10 startem formuły Rekrut (6 km, 30 przeszkód). Uczestnicy tego najpopularniejszego dystansu będą startować aż do godziny 15:15. W godzinach 10:20 – 13:40 na trasie pojawią się dzieci w wieku 4-11 lat, które zmierzą się jednokilometrowym Runmageddonem Kids najeżonym 10 przeszkodami. Popołudniu, w dwóch seriach o godzinie 16:00 i 16:15 pobiegną nastoletni śmiałkowie, pokonując dwa kilometry i 15 przeszkód zaplanowanych dla formuły JUNIOR. W godzinach 16:30 – 18:00 na lini startu staną debiutanci, którzy stoczą bój z trasą INTRO składającą się z trzech kilometrów i 15 utrudnień. Sobotę zakończy widowiskowa formuła Nocnego Rekruta (21:30, 21:45), czyli start ostatnich dwóch serii osób, które zdecydowały się przemierzyć bezkres piaskowni przy blasku gwiazd, księżyca i latarki-czołówki na głowie. W niedzielę, na trasy Runmageddonu wybiegną głodni wrażeń i mocnego wycisku biegacze, którzy zapisali się na start w formule Classic. W godzinach 8:10-14:00 będą pokonywać dystans 12 kilometrów z 50 przeszkodami. Tego dnia, o godzinie: 10:20 rozpoczną się starty Runmageddonu Kids i potrwają aż do 13:40. Ponadto, od 15:00 do 16:00 wystartują całe rodziny w coraz to bardziej popularnej formule Runmageddonu Family.

Informacje praktyczne

Osoby, które jeszcze nie zapisały się na start w wydarzeniu, mogą to zrobić poprzez stronę www.runmageddon.pl do piątku 25 września br. do godziny 15:00 lub osobiście w sobotę (6:10-21:45) i w niedzielę (7:10-15:00) w punkcie Nowe Zapisy. Uczestnicy będą mogli odbierać swoje pakiety startowe na godzinę przed startem w Biurze Zawodów, które znajduje się na terenie Piaskowni Rolantowice, Trans – Piach, ul. Rolantowice 2, 55-040 (współrzędne 50.930681, 16.899889). Będzie ono otwarte w sobotę od godziny 6:10 do 21:45 i w niedzielę od 7:10 do 17:15. Organizator chcąc umożliwić uczestnikom łatwy dojazd na wydarzenie, zorganizował specjalną komunikację. Z przystanku Parking przy Wzgórzu Andersa/Aquapark Wrocław, co 30 minut odjeżdżać będą autobusy, które dowiozą uczestników na miejsce. Pierwszy wyjedzie o godzinie 5:45 w sobotę.

Nowe zasady w nowych okolicznościach

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną organizator wprowadził zmiany w organizacji eventu. Na terenie wydarzenia będą mogli przebywać jedynie startujący i pracownicy organizatora. Przed wejściem na teren imprezy każdy poddany będzie pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu trzeba będzie wypełnić ankietę dotyczącą COVID19. Do momentu rekomendowane będzie przebywanie w maskach. Ponadto, między startami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód. Więcej informacji o nowych zasadach znaleźć można na stro-nie:https://www.runmageddon.pl/magazyn/nowe-zasady-eventow.

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
+48 698 555 835

______________________________________________________________________________________
Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

Languages »