previous arrow
next arrow
Slider

Pobiegnij w 17. PKO Półmaratonie Rzeszowskim i pomóż Klarze

 

media.pkobp.pl

Już 6 kwietnia pobiegniemy w 17. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Towarzyszyć mu będzie 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Na liście startowej jest już blisko 2 tys. biegaczy. Sponsorem Tytularnym biegu jest niezmiennie PKO Bank Polski. Uczestnicy półmaratonu i sztafety mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc małej Klarze.

– Dni są coraz dłuższe, a słońca coraz więcej. To dobre warunki do treningu i rozpoczęcia sezonu biegowego. Gorąco zachęcam do udziału w półmaratonie i w sztafecie w stolicy Podkarpacia. Sprawdźcie swoją formę. A kto nie może biec, niech kibicuje. Zapraszam także do przyłączenia się do akcji charytatywnej Fundacji PKO Banku Polskiego i wsparcia procesu leczenia 7 – letniej Klary

mówi Marcin Turkiewicz, Dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie.

Start i meta zlokalizowana będzie w okolicach C.H. Milenium Hall. Bieg rozpoczyna się o godz. 9:00. Rozgrzewkę przed starem poprowadzi lekkoatletka i dwukrotna olimpijka Matylda Kowal. Na listach startowych jest już blisko 2 tys. biegaczy.

  1. PKO Półmaratonowi Rzeszowskiemu towarzyszyć będzie 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Dystans półmaratonu zostanie podzielony na 4 odcinki – 6 km, 5 km, 5 km, 5 km. Drużyna sztafetowa składać się będzie z 4 kobiet lub 4 mężczyzn.

Zawodnicy startujący w półmaratonie i w sztafecie mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 7-letniej Klarze.

Dziewczynka choruje na mukowiscydozę. Potrzebuje wsparcia na zakup argentyńskiego leku przyczynowego, który musi przyjmować cały czas. Klara jest podopieczną Fundacji Siepomaga.

Biegacze chętni wesprzeć leczenie dziewczynki przyczepią na koszulki specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Klary. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odebrać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

W ramach programu PKO Biegajmy Razem, Bank sponsoruje imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas nich Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i w procesie leczenia.

W 2024 r. odbyło się 7 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się prawie 900 biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy przekazać 70 tys. zł na leczenie 7 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano prawie 550 akcji biegnę dla…, dzięki którym wsparto prawie 620 osób kwotą 7,1 mln zł. Do akcji włączyło się ponad 235 tys. biegaczy.

PKO Bank Polski jest sponsorem tytularnym PKO Półmaratonu Rzeszowskiego i PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie.

Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/sport

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 502 mld zł. Zysk netto Grupy PKO Banku Polskiego w 2023 r. przekroczył 5,5 mld zł. Spółka obsługuje 11,9 mln klientów. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która została aktywowana przez klientów już blisko 7,8 mln razy, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce.

Agnieszka Szymańska-Grodecka
Press Center
prasa@pkobp.pl
Languages »