previous arrow
next arrow
Slider

Pomagamy z każdym krokiem – weź udział w 5. PKO Biegu Charytatywnym

  • 26 sierpnia o godz. 10:00 ruszą zapisy na 5. PKO Bieg Charytatywny – zapraszamy na stronę www.pkobiegcharytatywny.pl
  • Zawody odbędą się 14 września 2019 r. na stadionach 12. miast Polski. Bieg główny ruszy o godz. 10:00, a o 12:00 wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych
  • Zaangażowanie wszystkich uczestników wesprze edukację dzieci z domów dziecka
  • Zapraszamy na ekologiczne pikniki rodzinne

W poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 10:00 ruszą zapisy na 5. PKO Bieg Charytatywny. Zawody odbędą się w sobotę 14 września na stadionach 12. miast w Polsce. W zamian za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na edukację dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w regionach, w których odbywa się bieg.
PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” od pięciu lat odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12. miastach kraju.
Startują w nim pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionów.
Za zaangażowanie zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na cel charytatywny, którym w tym roku jest wsparcie edukacji podopiecznych z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.
Tegoroczne rywalizacja rozegra się w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu.

Zapisy na 5. PKO Bieg Charytatywny

Na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl w najbliższy poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 10:00 ruszą zapisy na 5. PKO Bieg Charytatywny. Gwarancję startu zapewnia nadanie numeru startowego, który jest przydzielany po zaksięgowaniu opłaty startowej. Jej wysokość nie jest stała, ale kwota od drużyny nie może być niższa niż 50 zł. Oznacza to, że minimalny koszt startu jednego uczestnika wynosi tylko 10 zł. W przypadku dzieci – nie mniej niż 5 zł. Środki z opłat startowych, jak co roku będą przekazane na cel biegu.
5. PKO Bieg Charytatywny można wspierać także dokonując wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065. Wpłaty można dokonać też w aplikacji IKO, korzystając z funkcji „Pomagaj z nami” wybierając cel PKO Bieg Charytatywny. Beneficjentów biegu można wesprzeć zarówno w trakcie wydarzenia, przed i po zakończeniu rywalizacji. Każdy grosz się liczy.
PKO Bieg Charytatywny to zawody dla osób mających ukończone 14 lat, ale w towarzyszącym mu PKO Biegu Charytatywnym Młodych mogą uczestniczyć dzieci w wieku 1-13 lat. W każdym z 12. miast w Biegu głównym może wziąć udział maksymalnie 100 drużyn i 350 dzieci w rywalizacji Młodych.

Cel: edukacja dzieci

PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, a każdy jego uczestnik może pomagać. – Już piąty raz pomagamy dzieciom. Tym razem wspieramy ich edukację. Możemy pomóc na kilka sposobów – startując w sztafecie, kibicując swojej drużynie lub wpłacając dowolną kwotę na PKO Bieg Charytatywny w aplikacji IKO z funkcją Pomagaj z nami. Spotkajmy się 14 września! – zachęca Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski angażuje się w wiele biegów w kraju, a każdemu towarzyszą organizowane przez bankową Fundację akcje charytatywne „biegnę dla…”, których celem jest pomoc dorosłym i dzieciom w ratowaniu zdrowia i życia. Od początku ich trwania, na ten cel Fundacja przekazała już ponad 5,8 mln zł.

W ciągu czterech edycji PKO Biegu Charytatywnego, na rzecz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała już ponad 3 mln. zł.

Edukacja naszych podopiecznych to niezwykle ważna sprawa. Szkoła nie wystarczy. Powinny uczęszczać na zajęcia rozwijające zainteresowania, pogłębiające wiedzę czy pokazujące praktyczne technik uczenia się. Wykształcenie jest dla nich szansą na lepszy start. Dziękuję Fundacji PKO Banku Polskiego, że to dostrzega i pomaga naszym dzieciakom. Zapraszam na 5. PKO Bieg Charytatywny – mówi Jan Nowak, dyrektor Domu Dziecka w Równem.

W 5. PKO Biegu Charytatywnym pomagać mogą także kibice. Będą mogli stanąć do rywalizacji wyróżniając się w dopingowaniu swojej drużyny na każdym z 12. stadionów, na których odbywa się bieg. Liczą się aktywność, pomysłowość czy stroje. Zwycięskie drużyny kibiców będą mogły wskazać cel charytatywny, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe 10 000 zł.

Ambasadorzy biegu w całej Polsce

Do udziału w PKO Biegu Charytatywnym zachęcają znane postaci ze świata sportu i kultury, które obejmują role ambasadorów zawodów w we wszystkich 12 miastach. W tym roku będą to:
Paweł Korzeniowski (Białystok), Maciej „Gleba” Florek (Bydgoszcz), Marek Kolbowicz (Koszalin), Jacek Wszoła (Kraków), Wanda Panfil (Lublin), Artur Partyka (Łódź), Marcin Urbaś (Poznań), Paweł Kryszałowicz (Słupsk), Marek Plawgo (Wrocław) oraz Karolina Gorczyca (Lidzbark Warmiński), Sebastian Chmara (Ruda Śląska) i Paweł Januszewski (Warszawa) będący również ambasadorami programu PKO Biegamy razem.

Karolina Gorczyca: PKO Bieg Charytatywny łączy wielu ludzi w słusznej sprawie. To, że możemy komuś pomóc, daje dużą satysfakcję. Zwłaszcza, gdy chodzi o dzieci. Wszyscy możemy pomóc startując
w 5. PKO Biegu Charytatywnym!
Sebastian Chmara: PKO Bieg Charytatywny jest wyjątkowy, bo można pomagać potrzebującym i doskonale się bawić. Energia, która się tam wyzwala, jest nie do opisania. Warto się przekonać! Do zobaczenia!
Paweł Januszewski: Podczas PKO Biegu Charytatywnego jednorazowo pokonuje się co najmniej 400 m i już można zrobić zmianę, więc nie trzeba mieć superkondycji, wystarczy chcieć. Zapraszam na 5. PKO Bieg Charytatywny!

Ekologiczne pikniki rodzinne

PKO Bieg Charytatywny to sportowe emocje, radość pomagania, ale też zabawa. W tym roku przygotowano specjalne atrakcje. W każdym z 12. miast odbywać się będą pikniki rodzinne.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedną z atrakcji będzie strefa formy, w której znajdą się gry i zabawy ruchowe dla całych rodzin. Oprócz tego, w strefie zdrowia odbędą się warsztaty pierwszej pomocy oraz znajdzie się strefa cateringowa ze zdrowym menu. W trakcie pikników odbędą się też ekologiczne warsztaty – zero waste, w trakcie których uczestnicy zbudują makiety miast wykorzystując metodę upcyklingu. Uczestnicy będą mogli również sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów przy pomocy specjalnych gier i konkursów.
Wszyscy zawodnicy zapisani na 5. PKO Bieg Charytatywny otrzymają pakiet biegowy przygotowany wspólnie z partnerami PKO Banku Polskiego: specjalną koszulkę z grafiką 5. PKO Biegu Charytatywnego wyprodukowaną przez 4F, wodę Staropolankę oraz zdrowy batonik firmy „Zmiany Zmiany”. Uczestnicy biegu mogą przygotowywać się do zawodów trenując na stadionach lekkoatletycznych BiegamBoLubię w całym kraju.
O Biegu Charytatywnym i programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać także na stronach:

https://pkobiegcharytatywny.pl/
www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem

Languages »