previous arrow
next arrow
Slider

Poznański Bieg Otwarcia Igrzysk – ostatnie godziny zapisów!

Już w najbliższy piątek, 23 lipca (początek imprezy godz. 17.00, bieg główny o godz. 20.00) na Stadionie POSiR Golęcin odbędzie się pierwsza edycja Poznańskiego Biegu Otwarcia Igrzysk. Bieg, którego start i meta zlokalizowane będą na stadionie, a trasa poprowadzona będzie po przepięknych terenach wokół jeziora Rusałka odbędzie się w dniu otwarcia Igrzysk Olimpijskich, Tokio 2021.


Impreza ma charakter rodzinnego pikniku, której celem jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy ruchu, uczczenie otwarcia XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz promocja Poznania jako miasta sportu.

Przypominamy, że zapisy online trwają tylko do północy (24.00) w środę 21 lipca!

www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-otwarcia-igrzysk

Oprócz medali na uczestników czekają również fantastyczne nagrody – wśród nich m.in. bilety na mecze Lecha, książki, kolorowanki, vouchery do sklepu Wojas czy vouchery do Starbucksa w King Cross Marcelin!
W ramach imprezy odbędą się zarówno konkurencje dla dorosłych jak i dla dzieci, a wszyscy uczestnicy po ich ukończeniu otrzymają taki sam unikatowy medal nawiązujący do symboliki olimpijskiej.
Uczestnicy wystartują na dystansach nawiązującym do nazw, miar i dat związanych z Igrzyskami Olimpijskimi:
„Dolichos” – dystans 4624,08 m (24 długości stadionu olimpijskiego) – początek o godz. 20:00. Start i meta biegu znajdują się na stadionie POSiR Golęcin. Uczestnicy wybiegają ze stadionu, pokonują jedno okrążenie dokoła jeziora Rusałka, następnie wracają na stadion. Limit: 250 osób.
W kategorii dzieci i młodzieży uczestnicy wystartują na następujących dystansach:
„Dromos” 192,67 m (długość stadionu olimpijskiego) – dziewczynki i chłopcy w wieku 3-5 lat (roczniki 2018-2016)
„Leonidas” 393 m (ostatni rok rozgrywania Starożytnych Igrzysk Olimpijskich) – dziewczynki i chłopcy w wieku 6-7 lat (roczniki 2015-2014)
„Hoplites” 520 m (długość biegu w wyposażeniu wojennym) – dziewczynki i chłopcy w wieku 8-9 lat (roczniki 2013-2012)
„Olimpia” 776m (data pierwszych Starożytnych Igrzysk Olimpijskich) – dziewczynki i chłopcy w wieku 10-12 lat (roczniki 2011-2009)
„Tokio” 2021 m – dziewczynki i chłopcy w wieku 13-15 lat (roczniki 2008-2006)
Rywalizacja dzieci rozegrana zostanie w godzinach 17:00-19:30, w seriach z podziałem na płeć i wiek. Pierwsze startują dzieci najmłodsze. Limit uczestników – 25 osób w jednej serii.
Limit 250 uczestników.
W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma: numer startowy, odlewany medal na mecie po ukończeniu biegu, butelkę wody mineralnej na mecie i posiłek regeneracyjny. Dzieci dodatkowo bilety na mecz KKS Lech Poznań.


Opłata startowa:
– 20 zł dla biegów dla dzieci
– 45 zł dla biegu na 5km
Wszystkie startujące dzieci będą mogły wziąć również udział w treningu pokazowym specjalnie przygotowanym przez jednego z naszych partnerów – LECH POZNAŃ FOOTBALL ACADEMY!

www.facebook.com/poznanskibiegotwarciaigrzysk

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Lider Animator” realizowanego przez Fundację Sport Support.
Honorowy patronat nad biegiem objęli: Prezydent Miasta Poznania oraz Polski Komitet Olimpijski.
Partnerzy i sponsorzy: KKS Lech Poznań, Zysk i S-ka Wydawnictwo, CH King Cross Marcelin, Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Languages »