Slider

PZU po raz kolejny Sponsorem Tytularnym Cracovia Maraton

PZU został Sponsorem Tytularnym tegorocznej edycji Cracovia Maraton. Spółka postanowiła wspierać najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny maraton w Polsce już po raz piąty z rzędu. 19. PZU Cracovia Maraton zaplanowany jest na 26 kwietnia 2020 roku.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Wydarzenie przyciąga biegaczy z całego świata, będąc najbardziej międzynarodowym spośród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 55 państw.

Od 2014 roku start i meta Cracovia Maraton usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Podczas ubiegłorocznego, 18. PZU Cracovia Maraton ustanowione zostały rekordy trasy, zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet.

Wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy po raz kolejny potwierdziła Światowa Lekkoatletyka (World Athletics – dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF). 19. PZU Cracovia Maraton odbędzie się już w randze Silver Label Road Race.

PZU jest Sponsorem Tytularnym wydarzenia organizowanego – w imieniu Gminy Miejskiej Kraków – przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie od 2016 roku i jego 15. edycji.

Zaangażowanie PZU nie ogranicza się jedynie do finansowania biegu, Spółka włącza się również aktywnie w samą organizację imprezy oraz kampanię informacyjno-promocyjną.

Organizator i Sponsor Tytularny 19. PZU Cracovia Maraton na bieżąco monitorują rozwój wydarzeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, pozostając w stałym kontakcie z odpowiednimi instytucjami i służbami.

Languages »