previous arrow
next arrow
Slider

Rachik zademonstrował kolejny europejski rekord! Fisikovic pokazała swoją dominację

8. Mattoni České Budějovice Half Marathon, piąty bieg sezonu RunCzech 2019 nagrodzony certyfikatem 5 gwiazdek przez European Athletic Association, został zdominowany przez Włocha Yassine Rachika. Wygrał w nowym europejskim biegu z czasem 1:03:02 i po raz drugi od czternastu dni zdominował serię EuroHeroes. Najszybszą kobietą była Lilia Fisikovici z Mołdawii, która również potwierdziła swoje zwycięstwo z zeszłego roku z czasem 1:13:29.

25-letni Yassine Rachik biegł sam od piątego kilometra i nadała tempo pozwalające na pokonanie obecnego europejskiego rekordu imprezy ustanowionego w zeszłym roku przez Brytyjczyka Luke’a Traynora. W końcu poprawił go o 38 sekund. Biorąc pod uwagę również wyniki na Mattoni Karlovy Vary Half Marathon Rachik jest teraz liderem w rankingu EuroHeroes Challenge z 2220 punktami. „Czuję się w bardzo dobrej formie i wierzę, że to się utrzyma. Pojawię się na następnym biegu EuroHeroes i chcę ponownie wygrać” – powiedział z przekonaniem Rachik Drugi ukończył bieg ukraiński Roman Romanenko (1:04:25) i natychmiast za nim Hiszpański Jaume Leiva Beato (1:04:37) Luke Traynor, główny faworyt biegu, ukończył bieg na dziesiątym miejscu i przegrał będąc aż pięć minut za zwycięzcą.

Lilia Fisikovici przez długi czas przebywała z ukraińską Darią Mykhailovą i Giovanną Episo z Włoch. W końcu przyspieszyła i znacznie wyprzedziła wszystkie rywalki. „Tak się cieszę, że wygrałam. Od początku moją taktyką było zdobycie zwycięstwa”- powiedziała Fisikovici. Jest teraz na czele EuroHeroes Challenge z 2424 punktami i chce wykonać kolejny świetny wynik w Ołomuńcu. Drugie miejsce zajęła Dariya Mykhailova (1:13:56), a druga Ukrainka Olga Skrypak (1:14:04) zajęła trzecie miejsce.

Languages »