Slider

Runmageddon Adventure poczeka na lepszy czas

Na 22-29 marca br. była Zaplanowana pierwsza edycja Runmageddon Adventure. 26 zawodników miało zmierzyć się żywiołem zachodniej Sahary. Niestety, w związku z obecną sytuacją na świecie i rozszerzającą się pandemią koronawirusa Runmageddon w Maroku nie odbędzie się.
– Bardzo chcieliśmy, żeby to wydarzenie odbyło się w zaplanowanym terminie. Uczestnicy potwierdzali gotowość startu i wielką chęć na ekstremalne wyzwanie. Jednak sytuacja na to nie pozwoliła. Byliśmy w ciągłym kontakcie z władzami Maroka i Ambasadą Maroka w Polsce. Szukaliśmy rozwiązań, ale w końcu z pokorą przyjęliśmy, że trzeba przełożyć plany ekscytującej przygody na lepszy czas. Zakaz organizacji imprez sportowych wprowadzony w Maroku oraz wstrzymanie ruchu lotniczego w Polsce nie pozostawiły złudzeń- mówi dyrektor Runmageddon Adventure Marcin Szymański. Organizator nie traci jednak zapału i zapowiada, że po trudnym czasie, zamierza wrócić z nowymi pomysłami na ekstremalne wyzwania poza granicami Polski.

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
+48 698 555 835

______________________________________________________________________________________
Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym bie-giem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Languages »