previous arrow
next arrow
Slider

Święto Niepodległości na biegowo – 33. Bieg Niepodległości za nami! Znakomita frekwencja w Warszawie!

Za nami ostatnia z imprez Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” – 33. Bieg Niepodległości. W sumie prawie 14 tysięcy osób ukończyło bieg główny na dystansie 10 kilometrów, nordic walking na 6,5 kilometra i Milę Niepodległości dla dzieci i  młodzieży na trasie o symbolicznej długości 1918 metrów. To tegoroczna najliczniejsza impreza biegowa w Polsce!

Radośnie, patriotycznie i w dużym gronie – tak biegacze spędzili Święto Niepodległości. Zgodnie z tradycją, po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski biało-czerwona fala wyruszyła na ulice Warszawy, by wspólnie celebrować jedno z najważniejszych dni w roku.

Tradycyjnie – radośnie i biało-czerwono

Jak co roku oprawa Biegu Niepodległości ma patriotyczny charakter. Flaga, którą tworzą biegacze ubrani w białe i czerwone koszulki; sobowtór marszałka Józefa Piłsudskiego w przedwojennej limuzynie; występy chóru Politechniki Warszawskiej; przemówienia gości, a na mecie pamiątkowe medale z motywem niepodległościowym. Ten bieg trzeba przeżyć na własnej skórze!

– Warszawa po raz kolejny pokazała, że jest biegową stolicą Polski. Dziękuję wszystkim za udział: uczestnikom i kibicom oraz organizatorom za wspaniałe przygotowanie imprezy! – powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

 

Znakomita frekwencja i doskonałe wyniki sportowe

  1. Bieg Niepodległości ukończyło ponad 13 tysięcy osób uczestników – to najliczniejsza impreza biegowa w tym roku w Polsce. Znakomita część uczestników walczyła o życiówki na prostej i szybkiej trasie wiodącej Alejami Jana Pawła II – start i meta na wysokości Stawki, nawrotka przy Rakowieckiej. Równie duża część biegaczy traktuje to wydarzenie jako pretekst do aktywnego spotkania z bliskimi i patriotycznego, radosnego świętowania.

– Biegowe przebudzenie trwa! Warszawiacy uwielbiają biegać – pokazuje to tegoroczna frekwencja. Warszawska Triada Biegowa przyciąga zawodników – tych głodnych szybkiego biegania, jak i tych którzy dopiero debiutują lub traktują sport czysto rekreacyjnie. Nie ma w Polsce lepszej okazji, by wyrazić jednocześnie swoją sportową pasję i patriotyzm. Bieg Niepodległości to najradośniejsze i najbardziej biało-czerwone wydarzenie w Polsce. Widok tylu uśmiechniętych uczestników biegu połączonych we flagę i wspólnie śpiewających hymn napawa optymizmem. Do zobaczenia w 2024 roku! – mówi Magda Skrocka, Dyrektor 33. Biegu Niepodległości.

W biegu głównym rywalizowali także zawodnicy na wózkach z napędem ręcznym i na tandemach.

Najszybsi mężczyźni i kobiety – czasy brutto:

  1. Szymon Gumkowski – 00:30:56
  2. Tomasz Słupik – 00:31:05
  3. Mariusz Giżyński – 00:31:09
  4. Emilia Mazek – 00:34:12
  5. Adriana Kalbarczyk – 00:36:16
  6. Magdalena Sudak – 00:36:24

 

Biegi towarzyszące

11 listopada, oprócz biegu na 10 kilometrów, rozegrano jeszcze dwa sportowe wydarzenia. Dokładnie 378 osób w wieku 10-14 lat rywalizowało w Mili Niepodległości – wyścigu na dystansie 1918 m. Na trasę wyszło także ponad pięciuset  fanów nordic walking – maszerowali na odcinku długości 6,5 km.

Po raz pierwszy w historii odbywa się także edycja wirtualna biegu – potrwa do 17 listopada. Jej szczegóły dostępne są na stronie: https://biegniepodleglosci.waw.pl/odslona-wirtualna. Do wyjątkowego biegu zapraszamy tych, którzy nie mogli osobiście pojawić się na starcie w Warszawie.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Bieg Niepodległości jest ostatnią i największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. To już drugi rok działań Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacji „Maraton Warszawski”, którzy wspólnie organizują największe sportowe imprezy w stolicy.

Wyniki online wszystkich biegów dostępne są na: https://live.sts-timing.pl/wbn2023

 

***

Fundacja „Maraton Warszawski” jest największym polskim organizatorem biegów masowych i spadkobiercą najstarszego maratonu w kraju. W swoim portfolio posiada takie imprezy cykliczne jak Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden – Maraton Sztafet i inne. Jest współorganizatorem Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, biegów Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości. Od lat prowadzi największy charytatywny program biegowy w Polsce – #BiegamDobrze i jest wydawcą kultowego portalu MagazynBieganie.pl. W tym roku obchodzi 20-lecie powstania.

Kontakt dla mediów:

Fundacja „Maraton Warszawski”

Magda Skrocka

+48 510 281 438

magda.skrocka@maratonwarszawski.com

 

Partner of Promotion

Konrad Toporowicz

Account Executive

tel.: 22 858 74 58 wew. 52

k.toporowicz@partnersi.com.pl

 

Languages »