previous arrow
next arrow
Slider

Brzozowska i Żakowski zwycięzcami 11. Lubońskiego Biegu Niepodległości!

Ponad 900 uczestników zaśpiewało 4 zwrotki polskiego hymnu przed startem 11. Lubońskiego Biegu Niepodległości, który w Dzień Niepodległości (sobota, 11 listopada, godz. 11:11) wystartował z ulicy 11 listopada w Luboniu.  Najszybsi na mecie okazali się Monika Brzozowska i Adrian Żakowski. Impreza imienia „ppłk Ludwika Misieka” – polskiego żołnierza – kaprala AK i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, której organizatorem jest Ronin Running odbyła się na atestowanej przez PZLA trasie liczącej równe 10km.

Każda aktywność sportowa wyzwala naszą radość, a dla nas ważne jest żeby w Luboniu obchodzić święto Niepodległości z uśmiechem. Dlatego ta impreza świetnie wpisuje się właśnie w radosne obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Cieszy mnie, że z roku na rok co raz więcej naszych mieszkańców przyłącza się do imprezy. Niektórzy startują, inni kibicują, ale przede wszystkim wszyscy utożsamiają się z nią i nie wyobrażają sobie żeby nie miała się ona odbywać na ulicach naszego miasta. – Małgorzata Machalska, Burmistrz Miasta Luboń.

Najszybszy na 10-kilometrowej trasie tegorocznej edycji biegu był Adrian Żakowski, który bieg ukończył z wynikiem 32:14 (30 sekund szybciej od zeszłorocznego zwycięzcy). Drugi do mety dotarł podobnie jak w zeszłym roku Grzegorz Michalak (33:05), a trzeci Marek Wiła (33:23). Wśród kobiet wzorem zeszłorocznej edycji jako pierwsza linię mety przekroczyła Monika Brzozowska (35:30). Za nią przybiegły m.in. Aleksandra Hornik (36:09) i Maja Bużycka (38:35).

Cieszy mnie, że frekwencja mimo ogólnopolskiego trendu spadkowego u nas utrzymała się na podobnym poziomie, a nawet minimalnie wzrosła względem poprzedniego roku. To oznacza, że biegacze doceniają naszą dobrą organizację i chętnie biegają ulicami Lubonia w tym szczególnym dniu. Nowa, szybsza trasa pozwoliła poprawić zeszłoroczny czas zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet, a ładna pogoda sprawiła, że dopisali również kibice, którzy licznie pojawili się zarówno na starcie i mecie ale też stali całymi rodzinami na trasie. To wszystko sprawia, że już dziś z wielkim optymizmem chciałbym zaprosić wszystkich na
12. edycję biegu w 2024 roku
  – Adam Chudzicki, Organizator biegu.

Oprócz najszybszych biegaczy w klasyfikacji Open nagrodzeni zostali biegacz
i biegaczka z flagą: Paweł Górczyński i Kasia Jankowiak. Nagrody otrzymali także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. W ramach biegu odbyły się również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, Mistrzostwa Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej i Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Dodatkowo wszyscy uczestnicy rywalizowali w 15 kategoriach wiekowych.

Tradycyjnie też w specjalnie wytyczonych 9 strefach kibica spotkały się lokalne szkoły i stowarzyszenia, które uczestniczyły w akcji „Kibicuj dla Niepodległej”.

www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Luboń.

Sponsorzy i partnerzy: Biofarm, Biuro Rachunkowe Exactus, U Stefana Hurtownia Dodatków Krawieckich, Szkoła Językowa Salamanca, Spar Luboń, JAAS Kontenery, WyposażenieDrogowe.pl, Tovago, KOM-LUB Luboń, Piekarnia-Cukiernia RAWA, LOSiR Luboń, WM Komputer, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, HanaSped, MP Usługi Instalacyjno-Sanitarne, Vemat, Green Speed Express, Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, Szkółka Smykałka, Forum Obywatelskie Luboń.

Patroni medialni: Gazeta Lubońska

Languages »