previous arrow
next arrow
Slider

Valetta Maraton – pobiegnij wzdłuż Morza Śródziemnego

Zapraszamy wszystkich miłośników biegania! Przygotuj się na epicką podróż! 7000 lat historii, wspaniałe widoki wybrzeża Morza Śródziemnego i bieg sam w sobie!  Trzecia edycja Valetta Maratonu  odbędzie się 24 marca 2024 roku. Do wyboru będą dwa dystanse – maraton i półmaraton. A wszystko to w klimacie Malty często nazywanej „klejnotem Morza Śródziemnego”.

Valetta  Maraton to nie tylko bieg.  To wciągające doświadczenie, które łączy w sobie dreszczyk emocji z fascynującą podróżą po bogatym dziedzictwie kulturowym Malty. Biegacze będą mogli delektować się widokami wybrzeża podążając trasą posiadającą certyfikat AIMS. Zatem Valetta Maraton daje możliwości doznań estetycznych połączonych z rywalizacją sportową.

Malta ze swoją historią liczącą aż 7 tysięcy lat stanowi naturalne muzeum ulokowane na świeżym powietrzu. Trasa maratonu będzie przebiegać przez średniowieczne fortyfikacje i kultowe zabytki, zapewniając niepowtarzalną okazję do poznania historii wyspy. Widoki na Morze Śródziemnego, jego krystalicznie czyste wody lśniące w maltańskim słońcu zapewnią niebywałe wrażenia. Malownicze piękno Malty i doskonała, umiarkowana pogoda z temperaturą w okolicach 17 stC powinny zostawić i cudowne wspomnienia i wpłynąć na poziom jak najlepszego wyniku sportowego.

Valetta Maraton ma w ofercie zarówno dystans królewski czyli 42,195km jak i jego połowę.  Niezależnie od tego, czy będą to 42, czy 21 kilometrów trasy są w obydwu przypadkach malownicze więc na pewno Ci, którzy wybiorą krótszy dystans nie będą czuli się poszkodowani.  A jeśli ktoś jest zainteresowany walką drużynową to takową będzie można stoczyć biorąc udział w sztafecie. Będzie również możliwość przemaszerowania 21-kilometrowej trasy.

Malta jest idealną scenerią dla tego niezwykłego wydarzenia. Historia, kultura i naturalne piękno Malty sprawiają, że jest to absolutnie wyjątkowa impreza biegowa. Niezależnie od tego, czy jesteś wyczynowym maratończykiem, okazjonalnym biegaczem, czy po prostu… poszukiwaczem przygód – zaznacz w kalendarzu 24 marca 2024 dołącz do nas w sercu

Morza Śródziemnego podczas Valetta Maratonu!

Rejestracja i  więcej informacji:

www.lavalettemarathon.com

 

 

Languages »