previous arrow
next arrow
Slider

Znamy kalendarz Napoli Running

NEAPOL. Biegowe wydarzenia przygotowywane przez Napoli Running mają w sobie entuzjazm oraz pragnienie powrotu do ścigania w magicznych i wyjątkowych miejscach. Sorrento, podobnie jak Neapol, czekają na biegaczy, ich energię, pragnienie przybycia i zdrową zabawę. Organizatorzy biegów masowych otrzymali zielone światło dzięki mniejszej liczbie zakażeń i kampanii szczepionkowej.

Właśnie poznaliśmy daty obu imprez. Sorrento Positano zaplanowano na 5 grudnia 2021 roku, natomiast Półmaraton w Neapolu na 27 lutego 2022 roku. – Jesteśmy szczęśliwi, że ten dzień nadszedł. Nadzieja, że wkrótce będzie można posmakować biegania w pełnej krasie, rywalizacji, przebywania z przyjaciółmi przez weekend, zwiadzania nowych miejsc, bardzo nas motywuje – mówi Carlo Capalbo, prezes Napoli Running. – To czas, który musimy przetrwać i pójść dalej, tak, jak byśmy byli na ostatnim kilometrze maratonu, pewni tego, że wkrótce poczujemy pełną wolność. Zarząd i cała ekipa Napoli Running, przywróci masowe bieganie we Włoszech poprzez organizację Sorrento Positano i Półmaratonu w Neapolu.

– To wspaniała okazja do pokazania piękna naszego regionu całemu światu i zaprezentowania wielu uczestnikom tego ważnego sportowego wydarzenia naszej gościnności – twierdzi Massimo Coppola, burmistrz Sorrento.

– Przed nami istotna szansa dla promocji Neapolu w świecie. Jesteśmy przekonani, że ta impreza pokaże, jaki jest prawdziwy charakter neapolitańczyków, ich motywacja, pasja i odwaga. Oczekujemy istotnego wzrostu ruchu turystycznego w najbliższych miesiącach. Powrót „starych” Włoch zależy od inicjatyw takich, jak ta – uważa Ruben Santopietro, jeden z założycieli „Visit Italy”, internetowego przewodnika po Włoszech, skoncentrowany na atrakcjach Mediolanu i Neapolu.

SORRENTO POSITANO. W niedzielę, 5 grudnia 2021 roku dostępny będzie dystans ultramaratoński (54 km), nagrodzony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Ultramaratonów brązową odznaką IAU. Inny dystans to 27 – kilometrowa „Panoramica”. Ultramaraton wystartuje o świcie (6:30), natomiast drugi z biegów zacznie się o 9:00.

Trasy zostały wyznaczone wzdłuż unikalnej panoramy wybrzeży Sorrento i Amalfi, dziedzictwa UNESCO, terytoriów związanych z antyczną kulturą i miejsc z wielowiekową tradycją. Sorrento będzie czekało na biegaczy udekorowane lampkami, drzewkami i dekoracjami Bożonarodzeniowymi, co uczyni te zawody jeszcze bardziej niezwykłymi.

Bieg jest także częścią kalendarza IUTA (Włoskiego Stowarzyszenia Biegów Ultramaratońskich i Terenowych), przez co przewidziano w nim kolejne dwie nagrody: Nastro Verde Grand Prix na dystansie półmaratońskim w biegu „Panoramica” i Trofeo della Costiera dla zwycięzcy biegu na 50 kilometrów w ramach trasy 4 kilometry dłuższej.

PÓŁMARATON NEAPOLITAŃSKI. Odliczanie do dziewiątej edycji wydarzenia już rozpoczęto. Bieg, nagrodzony brązową odznaką przez World Athletics i pięcioma gwiazdkami przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki, odbędzie się w niedzielę, 27 lutego 2022 roku. Dzięki bardzo szybkiej trasie, idealnej do poprawiania rekordów życiowych, a także dzięki niezaprzeczalnemu pięknu zjawiskowo położonego miasta, impreza stała się szczególnym punktem na mapie międzynarodowych półmaratonów i reprezentuje jeden z najliczniej obsadzonych biegów we Włoszech.

W 2020 roku Półmaraton Neapolitański był ostatnią masową imprezą, z siedmioma tysiącami uczestników i ponad tysiącem osób, które wzięły udział w Biegu Rodzinnym, co dało miastu natychmiastowy zarobek w kwocie 4 milionów euro.

W lutym 2022 roku początek zawodów nastąpi na alei Kennedy’ego. Następnie zawodnicy pobiegną wzdłuż morza, po czym trafią do centrum miasta. Impreza zawsze była okazją do zwrócenia uwagi na problemy lokalnej społeczności, choćby na kwestie związane z czystym środowiskiem lub dobroczynnością.

REJESTRACJA-SORRENTO

REJESTRACJA-NEAPOL

Languages »