previous arrow
next arrow
Slider

46 Bieg Lechitów – 4 miesiące do startu!

Niespełna 4 miesiące pozostały do 46. Biegu Lechitów, a na liście startowej jest już 1000 osób! Co czeka nas w ty roku i dlaczego warto wystartować w jednym z najbardziej znaczących półmaratonów w Polsce?
Bieg Lechitów jest najstarszym półmaratonem w Polsce. Rozgrywanym od 1978 roku w historycznych miejscach początków Państwa Polskiego. Nie ma drugiego takiego biegu w Polsce, który tak mocno kojarzony jest z korzeniami naszej państwowości. Nie ma drugiej takiej imprezy biegowej, która poprzez różne inicjatywy oddziaływałaby tak mocno na wyobraźnię uczestników.

Sam start jest już wydarzeniem, który wcześniej gromadzi znaczną część stawki uczestników. Nic dziwnego, wszak umiejscowiony jest on na Ostrowie Lednickim na terenie Muzeum Pierwszych Piastów. Po starcie zawodnicy ruszają na półmaratońską trasę wiodącą pod Katedrę Gnieźnieńską. Czyli do miejsca w którym aż pięciu polskich królów dostąpiło zaszczytu koronacji! Gniezno jest pod tym względem miejscem niezwykle istotnym. W historii państwa polskiego koronacje odbywały się tylko w trzech miastach, a dokonywał ich zawsze arcybiskup gnieźnieński.

A pod samą katedrą na Placu św. Wojciecha mieści się całe miasteczko biegowe utrzymane oczywiście w klimacie piastowskim. Przeróżne pokazy inicjowane przez bractwa rycerskie, ciekawostki kulinarne, zajęcia dla najmłodszych mające na celu przybliżyć historię początków Państwa Polskiego. Na mecie Biegu Lechitów na pewno nie można się nudzić!

Na tym historycznym tle będzie odbywać się rywalizacja sportowa, a dla najmłodszych strefa aktywności pod nazwą „Staropolskie Igrce Małych Lechitów”. Będą również Biegi Młodzieżowe na dystansach od 400 do 1200 m. Kiedy półmaratońskie ściganie będzie już trwało od dwudziestu minut, z Placu św. Wojciecha na trasę ruszą zawodnicy startujący w „Piątce Lechitów”. Jak sama nazwa wskazuje bieg zostanie rozegrany na dystansie 5 km. Stanowi świetne pole do tego aby zacząć przygodę z Biegiem Lechitów. Ci którzy nie są pewni swoich sił na tak długim dystansie jakim jest półmaraton, mogą dokonać rekonesansu właśnie na „piątkę”. Natomiast Ci, którzy mają ochotę biegać dystans główny, a nie będą mogli stanąć 17 września na starcie na Ostrowie Lednickim, mogą przebiec półmaraton w formie korespondencyjnej!

Na zawodników będą oczekiwać piękne, solidne medale. Dla tych, którzy zdecydują się na pakiet premium przewidziana jest niezwykle atrakcyjna koszulka, której ostateczny wariant wybrali sami uczestnicy! Drodzy biegacze! Nie zwlekajcie! Na liście startowej pozostało mniej niż 250 wolnych miejsc! Zapiszcie się już dzisiaj, a 17 września spotkajmy się na Ostrowie Lednickim! Później powitamy Was z wszelkimi honorami pod Katedrą Gnieźnieńską!

Link do zapisów
http://bieglechitow.pl/zapisy-na-wszystkie-biegi-2022/

Do zobaczenia w Gnieźnie na 46. Biegu Lechitów!

Languages »