Slider

Biegacze dzieciom – zbuduj Integracyjny Plac Zabaw razem z Silesia Marathon

Biegacze Silesia Marathon wielokrotnie pomagali już innym. Co roku podczas zawodów organizowane były akcje charytatywne, dzięki którym mogli udzielić jednorazowej pomocy osobom w potrzebie. Tym razem chcą zostawić po sobie ślad na dłużej.

W tym roku wybrano nadrzędny cel: uzbieranie środków na budowę placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnych w Parku Śląskim w Chorzowie. Urządzenia dobrane zostały w taki sposób, aby zarówno dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, jak i te w pełni sprawne, mogły spędzić czas na wspólnej zabawie. Będzie to pierwszy tego typu plac zabaw w Parku Śląskim, ale i jeden z nielicznych w Polsce.

Realizacja pierwszego etapu projektu to koszt ok. 250 000 złotych. Drugie tyle będzie kosztować nawierzchnia pod budowę placu. Silesia Marathon ma wsparcie marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Zarządu Parku Śląskiego, ma również projekt i ofertę firm realizujących największe place zabaw w Polsce. Potrzeba więc jeszcze funduszy, które postanowiono zebrać w ramach tegorocznego wydarzenia.

Prezentowany projekt jest propozycją organizatora – ostateczny kształt placu zabaw będzie uzależniony od ilości środków, jakie uda się zebrać. Pomysłodawcy akcji chcą, by było to wyjątkowe miejsce – zaprojektowane w wyjątkowy sposób i wybudowane dzięki wyjątkowym ludziom, biegaczom Silesia Marathon!

Zbiórka realizowana jest na portalu zrzutka.pl, a cały dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie placu zabaw. Budowa rozpocznie jeszcze w tym roku w uzgodnionej z Parkiem Śląskim lokalizacji, a plac zabaw zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie przyszłego roku.

Nawet niewielki wkład może pomóc. Projekt przygotowany został tak, by można było go kontynuować w kolejnych latach. Im więcej środków uda się wspólnie zebrać, tym większy i bardziej atrakcyjny plac zabaw powstanie.

Pomożecie? Dołączcie na https://zrzutka.pl/5kp4uz

Languages »