previous arrow
next arrow
Slider

Jubileusz do zapamiętania na lata – nocne święto biegania w Warszawie już za 100 dni!

Tegoroczna edycja Półmaratonu Warszawskiego będzie godna swojego jubileuszu. Biegacze po raz piętnasty pokonają 21 097 metrów ulicami Warszawy, jednak zarówno termin, jak i pora rozegrania zawodów będzie niepowtarzalna. To pierwsza – i bardzo możliwe, że ostatnia – okazja do tego, żeby wziąć udział w nocnym biegu półmaratońskim po ulicach lewobrzeżnej Warszawy. Start nastąpi 23 maja o godzinie 20:35 – równo z zachodem słońca.

Warszawa odsłoni przed biegaczami swoje nocne oblicze. Uczestnicy będą mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, a całość zostanie uświetniona efektownymi pokazami świetlnymi w punktach rozstawionych wzdłuż trasy. Organizatorzy pragną iść z duchem czasu, tworząc nowoczesne wydarzenie na miarę XXI wieku. 15. Półmaratonowi Warszawskiemu towarzyszyć będzie szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacząco podniosą atrakcyjność imprezy. Wszystko to sprawi, że będzie to niezapomniane wydarzenie.

Trasa względem zeszłorocznej edycji zostaje niezmieniona, jednak ze względu na porę dnia dostarczy ona biegaczom moc zupełnie innych, niesamowitych wrażeń. Możliwość podziwiania nocnej panoramy stolicy: podświetlonych drapaczy chmur, efektownie iluminowanych mostów, majestatycznego Zamku Królewskiego i wielu innych imponujących widoków, jest kolejnym ważnym argumentem dla którego warto uwzględnić ten termin w swoich biegowych kalendarzach.

#BiegamDobrze – czy padnie rekord?

#BiegamDobrze od lat towarzyszy imprezom organizowanym przez Fundację „Maraton Warszawski”. To największy program społeczny, angażujący na taką skalę biegaczy w Polsce. To akcja dobroczynna, w ramach której biegacze mogą zapisać się do udziału w imprezie poprzez ścieżkę charytatywną i aktywnie zbierać pieniądze na rzecz wybranej przez siebie fundacji. Z każdym rokiem coraz więcej biegaczy decyduje się nadać swojemu biegowi wyższy, pozasportowy sens, wybierając jedną z dziesięciu organizacji charytatywnych, na którą zbierają środki. Podczas rekordowego 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego zebrano aż 900 000 złotych, które przyczyniły się do realizacji wielu społecznych projektów. Więcej o akcji można przeczytać na stronie http://pzumaratonwarszawski.com/biegamdobrze/.

Trwa akcja treningowa #NieZatrzymamSie

100 dni do wydarzenia to dobry moment na podjęcie decyzji o starcie i rozpoczęcie przygotowań. Właśnie z myślą o tych biegaczach z początkiem roku ruszyła akcja #NieZatrzymamSie, w ramach której na stronie www.pzupolmaratonwarszawski.com zostały opublikowane plany przygotowawcze zarówno dla debiutantów, jak i nieco bardziej doświadczonych biegaczy. Decydując się jeszcze dziś, plany treningowe uda się zrealizować niemal w całości. Dla części biegaczy półmaraton to jedynie przystanek do maratońskiego celu, który będzie stanowić ukoronowanie biegowego sezonu, dlatego też akcja treningowa #NieZatrzymamSie będzie kontynuowana także po półmaratonie, z myślą o królewskim dystansie. Pod tym hasztagiem w internecie znajdziecie treści, które umożliwiają amatorom profesjonalne przygotowanie do czekających ich wyzwań sportowych.

Już ponad 8 000 biegaczy zapisało się na 15. Półmaraton Warszawski, a z każdym dniem zainteresowanie tą wyjątkową edycją imprezy jest coraz większe. W chwili obecnej najtańszy pakiet startowy można nabyć za 100 złotych. Dodatkowo każdy z uczestników ma możliwość dokupienia pamiątkowej koszulki: bawełnianej lub technicznej marki New Balance.
Wzór koszulki nie został jeszcze zaprezentowany. Zapisy do udziału w biegu cały czas trwają na stronie http://pzumaratonwarszawski.com/.

***

Fundacja „Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438
magda.skrocka@maratonwarszawski.com

Partner of Promotion
Marcin Bratkowski
+ 48 22 858 74 58 wew. 52
m.bratkowski@partnersi.com.pl

Jarosław Zakrzewski
+ 48 22 858 74 58 wew. 68
j.zakrzewski@partnersi.com.pl

Languages »