previous arrow
next arrow
Slider

Kenijczycy David Kiprono Metto i Philice Cheboriot Kipkerio zwycięzcami PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców

Gloria victoribus! Tegoroczne tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim zdobyli Kenijczycy David Kiprono Metto wśród mężczyzn i Philice Cheboriot Kipkerio wśród kobiet. To oni 24 września jako pierwsi pojawili się pod Kopcem Piłsudskiego na mecie PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców. W biegu wystartowało 2840 osób z 23 krajów, a 2838 z nich zameldowało się na linii mety.

To kolejne zwycięstwo Davida Kiprono Metto, który był bezkonkurencyjny także podczas 15. Biegu Trzech Kopców. Zawodnik ma też na koncie m.in. wygraną w 19. Cracovia Maraton czy drugie miejsca w 20. Cracovia Maraton oraz 5. i  8. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego. PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców Kenijczyk ukończył z czasem 00:44:02.

Najlepsza wśród kobiet Philice Cheboriot Kipkerio, która na metę dobiegła z czasem 00:51:49, to z kolei triumfatorka tegorocznych 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX i półmaratonu w Budapeszcie.

Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Laban Cheruiyot (Kenia), a na trzecim finiszował Alex Kiprop Lagat (Kenia). Wśród kobiet drugą lokatę wywalczyła Lilia Fiskowicz (pochodząca z Ukrainy, a reprezentująca Mołdawię), stała bywalczyni imprez Królewskiej Triady Biegowej, zwyciężczyni 14. Biegu Trzech Kopców, triumfatorka 17. i 19. edycji Cracovia Maraton. Na trzecim miejscu przybiegła Rebecca Chepkwemoi (Kenia).

Najlepszy z Polaków Tomasz Kawik z Krakowa finiszował na 5. miejscu. Pozycję niżej wśród panów sklasyfikowany został Andrzej Lachowski, uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji Biegu Trzech Kopców, kilkukrotnie drugi i trzeci w klasyfikacji generalnej. Najszybszą Polką została piąta wśród pań Agnieszka Cader, a tuż za nią (na 6. pozycji) pod Kopcem Piłsudskiego zameldowała się Magdalena Sudoł, prowadząca zajęcia w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!”.

Kompletne wyniki PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców – Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim znajdują się TUTAJ.

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w klasyfikacji generalnej medale i czeki na odpowiednio 4, 3 i 2 tys. zł wręczyli Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i zarazem Dyrektor Biegu Krzysztof Kowal, Prezes PGE Maciej Jankiewicz oraz Dyrektor Oddziału nr 1 w Krakowie PGE Energia Ciepła Radosław Ilczuk.

W biegu wystartowali też m.in. Ambasadorzy Cracovia Maraton: Andrzej Popiel, Mateusz Janicki, Javier Rico oraz Julier Hallier.

Z nr 1 w biegu wystartował Przemysław Witek, który wylicytował wyjątkowy pakiet na aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ma mecie zameldował się na 18. miejscu.

PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. Uczestnicy rywalizacji po raz kolejny mogli się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii autorstwa Szymona Gruchalskiego: TUTAJ.