previous arrow
next arrow
Slider

Napoli City Half Marathon został nagrodzony Brązową Odznaką IAAF Road Race

Napoli City Half Marathon (Półmaraton w Neapolu), bieg organizowany przez RunCzech we Włoszech, został niedawno wyróżniony nagrodą IAAF Road Race Bronze Label, dzięki czemu znalazł się wśród innych wielkich biegów świata. To, co kilka lat temu było tylko marzeniem, dziś stało się rzeczywistością.

Nagroda przyznawana jest w oparciu o bardzo wymagające kryteria, co oznacza potwierdzenie wysokich standardów organizacyjnych i jakości imprezy. Oprócz Brązowej Odznaki IAAF, Napoli City Half Marathon otrzymało również certyfikat Five-Star Quality Road Race European Athletics.

„Uzyskanie odznaki od IAAF oznacza certyfikat jakości tego wydarzenia, który pomoże przyciągnąć coraz więcej biegaczy i turystów do Neapolu. Oznacza to również, że sportowcy, którzy chcą zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich, mogą to zrobić teraz w Neapolu ”- powiedział prezes organizacji Napoli Running i RunCzech, Carlo Capalbo.

„Nagroda otrzymana od IAAF potwierdza doskonałą pracę organizatorów i wsparcie miasta Neapolu, które zawsze było blisko sportu” – powiedział burmistrz Neapolu Luigi de Magistris Półmaraton Napoli City w 2019 r. Przyciągnął 7431 biegaczy z całego świata i wywarł znaczny wpływ ekonomiczny na miasto i terytorium, szacowany na ponad 2,6 mln euro.

Kolejna edycja biegu w którym będzie mogło wystartować 9000 uczestników odbędzie się 23 lutego 2020 r. Przed nią biegacze mogą cieszyć się kolejnym biegiem zorganizowanym na południu Włoch w ramach projektu Napoli Running – impreza Sorrento Positano, która odbędzie się 1 grudnia 2019 i oferuje dwie trasy – 54 km Ultra-Maraton i 27 km Panoramiczny.

Więcej na www.napolirunning.com

Languages »