previous arrow
next arrow
Slider

Podczas 16. PKO Poznań Półmaratonu biegniemy dla Michaliny

PKO BP

media.pkobp.pl

14 kwietnia pobiegnie 16. PKO Poznań Półmaraton. Na liście startowej biegu w stolicy Wielkopolski jest 10,5 tys. biegaczy. Imprezie towarzyszyć będą m.in. biegi dla dzieci. Chętni zawodnicy mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej Fundacji PKO Banku Polskiego i wspomóc w procesie leczenia 5-letnią Michalinę. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

Sport to bardzo ważny segment działalności sponsorskiej PKO Banku Polskiego. Promujemy wśród Polaków zdrowy i aktywny tryb życia. Zapraszamy więc na 16. PKO Poznań Półmaraton. Impreza przyciąga liczne rzesze miłośników biegania. Zachęcamy też, by w trakcie biegu przyłączyć się do akcji charytatywnej Fundacji PKO Banku Polskiego i wesprzeć 5-letnią Michalinę. Wspólnie możemy dbać o nasze zdrowie i kondycję fizyczną, a jednocześnie pomóc drugiej osobie w procesie leczenia mówi Roman Drgas, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Bieg startuje w niedzielę o godz. 10:00. Start i meta poznańskiego półmaratonu zlokalizowane są w okolicy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa prowadzi m.in. ul. Grunwaldzką, Jugosłowiańską, Arciszewskiego, Hetmańską, Piastowską, Pułaskiego, Roosevelta i Bukowską. Na liście startowej jest 10,5 tys. biegaczy.

Ci, którzy nie biegną, mogą kibicować. Na ostatnim kilometrze półmaratonu, przy oddziale PKO Banku Polskiego zlokalizowanym w „Bałtyku” będzie można kibicować biegaczom w rytmie rockowych kawałków granych przez zespół SHALEY. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strefy kibicowania PKO Banku Polskiego i wspólnego zagrzewania do walki o życiówki.

W sobotę odbędą się biegi dziecięce. Rywalizować będą dzieci z roczników 2009-2020 na trasie od 100 m do 1,1 km.

Zawodnicy startujący w 16. Poznań Półmaratonie mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 5-letniej Michalinie. Dziewczynka choruje na wrodzoną wiotkość mięśni, rodzaj miopatii. Ma też m.in. stopy końsko-szpotawe, przykurcze stawowe, autyzm i podatna jest na nawracające infekcje z powodu zaleganiem wydzieliny w płucach i oskrzelach. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego fotelika oraz terapii. Jest podopieczną Fundacji Niesiemy Nadzieję.

Biegacze chętni wesprzeć leczenie dziewczynki przyczepią na koszulki specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Michaliny. Organizator inicjatywy Fundacja PKO Banku Polskiego w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odebrać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

W ramach programu PKO Biegajmy Razem, Bank sponsoruje imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas nich Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i w procesie leczenia.

W 2024 r. odbyło się dotychczas 7 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się prawie 900 biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy przekazać 70 tys. zł na leczenie 7 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano prawie 550 akcji biegnę dla…, dzięki którym wsparto prawie 620 osób kwotą 7,1 mln zł. Do akcji włączyło się ponad 235 tys. biegaczy.

Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/sport

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

Fot. Adam Ciereszko

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 502 mld zł. Zysk netto Grupy PKO Banku Polskiego w 2023 r. przekroczył 5,5 mld zł. Spółka obsługuje 11,9 mln klientów. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która została aktywowana przez klientów już blisko 7,8 mln razy, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce.

 

Languages »