previous arrow
next arrow
Slider

Półmaraton Mattoni Uście nad Łabą

Wrzesień 2020 roku, ekipa RunCzech zakoduje w pamięci jako rekord świata. I dosłownie, i w przenośni. Dosłownie, bo podczas półmaratonu w Pradze padł rekord świata kobiet. Ale ważniejszy jest sam fakt walki i organizacji imprez biegowych w czasie pandemii koronawirusa.

W minioną sobotę RunCzech dokonali kolejnego cudu. Półmaraton Mattoni Uście nad Łabą był kiedyś ostatnią imprezą sezonu RunCzech Running League, ale w tym roku sezon ten inaugurował. Mimo ograniczeń i restrykcji udało się zorganizować masową imprezę dla tysięcy uczestników. Była to jedna z nielicznych międzynarodowych imprez sportowych tej jesieni. Organizatorzy podkreślają iż sa dumni z liczby startujących i wyśmienitych zawodników stanowiących elitę biegu.

Wszystko oczywiście odbyło się zgodnie z najnowszymi zasadami i przepisami. Sztab organizacyjny postępował zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i zrobił jeszcze więcej w kierunku ochrony zdrowia niż to było wymagane. Mimo znacznych ograniczeń związanych chociażby z minimalizowaniem ilości punktów odżywczych, czy koniecznością noszenia maseczki, uczestnicy byli bardzo zadowoleni i podkreślali jak ważnym jest dla nich sam fakt przeprowadzenia imprezy biegowej.

Miarą sukcesu całej imprezy może być również to, że dyrektor Okręgowej Stacji Higieny dr Lenka Šimůnková nie zauważyła wzrostu liczby nowych przypadków COVID-19 w związku z wydarzeniem.

Na jednym ze zdjęć zaprezentowani są ratownicy medyczni, którym organizatorzy szczególnie dziękują za ofiarność i ciężką pracę, która między innymi umożliwiła organizację biegu.

Cała ekipa RunCzech jest wdzięczna biegaczom za przybycie i z niecierpliwością oczekuje na kolejne wydarzenia.

Languages »