Slider

Radiowa Czwórka na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich

Czwórka zaprasza na kolejne audycje poświęcone najważniejszym dla biegaczy imprezom sportowym. Tym razem ekipa „Rozbieganych” odwiedzi Lądek Zdrój, gdzie odbędzie się Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Relacje z przebiegu zawodów, sposoby na przetrwanie w górach 240 kilometrów, rozmowy z doświadczonym zawodnikami o skrajnym wycieńczeniu oraz o tym, dlaczego biegacze wracają na trasę tego morderczego biegu – to wszystko w audycjach Kariny Terzoni już w najbliższy weekend.

Festiwal w Lądku Zdroju to aż osiem biegów na różnych trasach i dystansach: od 10 km aż do 240 km. Rozpocznie się już w czwartek, 16 lipca po południu. Jako pierwsi wystartują amatorzy najdłuższych tras: Biegu 7 szczytów (240 km) oraz Super Trail 130 (130 km). Na piątek przewidziane są biegi K-B-L (110 km) oraz Golden Mountains Trail GTS (33 km), a w sobotę wybiegną uczestnicy biegów: Ultra Trail (68 km), Złoty Maraton (45 km) oraz Złoty Półmaraton (21 km). Niedzielę zakończy bieg Trojak Trail (10 km).

Czwórka będzie relacjonować przebieg tych zawodów w weekendowych wydaniach audycji „Rozbiegani”. Gośćmi piątkowego programu (17 lipca o godz. 9.00) będą Piotr Hercog, organizator biegów górskich na Dolnym Śląsku, trener sportowy i biegacz – członek Salomon Suunto Team specjalizujący się w ultramaratonach górskich, pierwszy zawodnik spoza Rosji, który wygrał ekstremalny Baikal Ice Marathon oraz Bartłomiej Przedwojewski – lekkoatleta specjalizujący się w biegach długich, srebrny medalista w mistrzostwach świata w biegach górskich w 2001 roku, członek międzynarodowego zespołu biegaczy górskich Teamu Salomon Elite 2020. Prowadząca Karina Terzoni (na zdj.) porozmawia z nimi o najdłuższych, a zarazem najtrudniejszych trasach na biegu, a także o rekordzistach tych dystansów. W sobotę (18 lipca o godz. 13.00) do rozmowy o patentach na przetrwanie w górach 240 kilometrów, o halucynacjach, skrajnym wycieńczeniu oraz o tym, dlaczego biegacze wracają na trasę tego morderczego biegu dziennikarka zaprosi Rafała Kota – popularnego „Górala z Mazur”, jednego z najlepszych ultramaratończyków górskich w północnej Polsce, który opowie m.in. o podwójnym „wbiegnięciu na Mount Everest” oraz udziale w chorwackim 100 Miles of Istria oraz Rafała Bielawę – rekordzistę Głównego Szlaku Sudeckiego, który pokonał 444 km w 82 godz. 46 min.

Relacje z zawodów pojawią się także w piątkowym programie „Czwarty Bieg” oraz sobotnich „Pasjonautach”.

 

Czwórki można słuchać w Internecie, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

Languages »