next arrow
Slider

Toruń Maraton: Rekord Polski w biegu z wózkiem w maratonie

Miło nam poinformować, że 38. edycja Toruń Maraton zakończyła się sukcesem. Świadczą o tym pozytywne oceny naszych uczestników dostępne tutaj: https://www.facebook.com/maratontorun/photos/a.786665371500629/1890379904462498/

Łączne na mecie maratonu i półmaratonu zameldowały się 704 osoby. Szczegółowe wyniki wszystkich zawodników dostępne tutaj: http://live.sts-timing.pl/tm2021. Jest to bardzo wysoka frekwencja, jak na dystans maratońskie w okresie po pandemii. Szybka trasa i doskonałe warunki atmosferyczne umożliwiły wielu biegaczom pobicie swoich rekordów życiowych. Na szczególną uwagę zasługuje niezwykły wyczyn – podczas naszej imprezy pobity został Rekord Polski w biegu z wózkiem w maratonie! Adrian Przybyła wraz z swoim synkiem w wózku pobiegł dystans królewski w czasie 2 godzin 33 minut i 59 sekund i zajął 3-cie miejsce w klasyfikacji OPEN. Zwycięzcą maratonu został Andrzej Rogiewicz z Grudziądza (2:24:27), a wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Brzozowska z miejscowości Czerwonak (2:49:26). Relacja z imprezy będzie dostępna na naszej stronie www wieczorem.